Sokan fordulnak körmös szalonokhoz zselés vagy porcelán körmök miatt.
Ezt a két lehetőséget azonban néha összekeverik, a fontos különbségek ellenére, amelyek túlmutatnak a kezeken látható végeredményen.
A HOGYAN-ban részletezzük a zselés és a porcelán körmök közötti különbséget , amellett, hogy elmondjuk, melyek a fő előnyei és hátrányai mindegyiknek.
Ily módon kiválaszthatod a megfelelő típusú körmöket, bár mindig kényelmes, ha egy körmös szakember tanácsát kéred.
Tartalom:
- Mik azok a porcelán körmök
- Mik azok a zselés körmök
- A fő különbségek a zselés és a porcelán körmök között
Mik azok a porcelán körmök
A porcelán körmök abban különböznek a zselés körmöktől, hogy üvegszálból készülnek. Ennek az anyagnak a fő jellemzője, hogy meglehetősen sérülékeny, ezért nagyon óvatosan kell elhelyezni, amit mindig erre szakosodott körmös szalonban kell elvégezni.
A megfelelő kivitelezés fáradságos és jelentős odafigyelést, szaktudást igényel. És bár léteznek szabványnak nevezhető porcelán körmök, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a jó eredmény érdekében szakembernek kell megformáznia és a megfelelő méretet minden ember természetes körmei és kezei szerint alakul.
Mik azok a zselés körmök
A zselés körmök, ellentétben a porcelán körmökkel, oligomerekből készülnek , amelyek általában viszkózusak.
Ez a textúra megkeményedik a körömön, ha érintkezik az ilyen típusú manikűrhöz használt UV lámpákkal.
Ezeket a körmöket sokkal könnyebb felhelyezni. Bár természetes körömre vannak felragasztva, néha nem állnak jól, mert nem úgy vannak formázva , mint a porcelán körmök.
Ennek ellenére ez a fajta manikűr egyre terjed, és az egyik fő divatirányzat. Ezt a fellendülést elősegítette, hogy olcsóbb a porcelán készítése.
A fő különbségek a zselés és a porcelán körmök között
A porcelán körmök számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek megkülönböztetik őket a zselés körmöktől. Ezek olyan jellemzők, amelyek összetételükön és elhelyezésükön túl többféleképpen is megnyilvánulnak.
- Keménység: A porcelán keményebb, mint a gél, így ellenállóbb az ütésekkel szemben. Éppen ellenkezőleg, a gélek rugalmasabbak, ami lehetővé teszi számukra, hogy jobban alkalmazkodjanak a körömhöz, és jobban védettek legyenek például az ütésektől vagy tárgyakkal való ütközésektől. Ez egy kicsit érdekesség, mert úgy tűnik, hogy a keményebb körmök jobban védenek. Azt azonban érdemes szem előtt tartani, hogy a porcelán körmök nagyobb szilárdságuk miatt károsíthatják a természetes körmöt, ha ütés hatására törnek, míg a zselés körömnél ez a probléma nem jelentkezik, és gond nélkül végezheti a napi tevékenységet. beleértve a házimunkát is.
- Szín: Általában, hacsak nem színes körömlakkot visel, a géllakk természetesebbnek tűnik, mint a porcelánlakk, amely általában átlátszatlanabb.
- Végeredmény: A zselés köröm végeredménye eltér a porcelán körmökétől, mert sokkal vastagabbak, mivel a manikűr során több réteg terméket kell felvinni.
- Időtartam: a zselés és a porcelán körmök között is változó. A porcelánok általában hat hónapig bírják, a zselések kevesebbet. Mindenesetre mindkét esetben retusálni kell őket, ahogy a köröm nő. Általában ez tizenöt naponta történik.
- Körömeltávolítás: Ez is más. A porcelánból készülteket speciális folyadékkal kell eltávolítani. Ezzel szemben a géllakk eltávolítása speciális géllakk eltávolítóval történik, a körömreszelés szükségessége mellett.
- Ár: Ez egy másik szempont, ahol különböznek. A zselés köröm sokkal olcsóbb, mint a porcelán körmök. Az árak a manikűrhöz választott központtól függően változnak.
Ezek azok a tényezők, amelyek meghatározzák a zselés és a porcelán körmök közötti különbséget, hogy minden részletet megismerhess és kiválaszthasd a leginkább megfelelőt számodra. Ne feledd, hogy mindig kényelmes kapcsolatba lépni az erre szakosodott körmössel, függetlenül attól, hogy porcelánt vagy gélt választasz.
Ha további, a körmös képeket, vagy hasznos cikkeket szeretnél látni/olvasni, kövesd Várfői Dóra Facebook oldalát itt>>>https://www.facebook.com/dorivarfoinails/
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.