Akik nem fűtött garázsban parkolnak autójukkal, szembesülhettek már azzal a problémával, hogy hideg időben az autó nem indul, vagy csak nehezen, többszöri próbálkozásra röffen be a motor.
De előfordulhat ez a probléma akkor is, ha az autó sokat áll beindítás nélkül.
A gondot ilyenkor az akkumulátor okozza, aminek a működésére sem a hosszú állás, sem pedig az extrém hideg nincsen jó hatással.
De miért is van ez?
Az akkumulátor tulajdon képen egy energia tároló, amely a villamos energiát vegyi energiává alakítja át, és így tárolja el. Ha a generátor éppen nem termel áramot, az akkumulátor biztosítja a kelő energiát az autó bizonyos áramigényeihez. A legfőbb ilyen igénnyel rendelkező alkatrész az indítómotor, aminek nevéből adódóan az autó beindítása a szerepe. Ha az akkumulátor azonban nem tud számára elegendő áramot biztosítani, akkor nem indul be a jármű, és ez főleg akkor kellemetlen, ha nincs lehetőségünk orvosolni az adott problémát.
Több indoka is lehet annak, hogy az akkumulátor nem képes elegendő energiát biztosítani. Ahogy telik az idő, az akkumulátor energiamegtartó ereje automatikusan csökken, és egyre kevesebb energiát képes megtartani egyre kevesebb ideig. Ilyenkor fordulhat elő, hogy egy hosszabb-rövidebb állás után az akkumulátor lemerül, és nem tudja a gyújtáshoz szükséges energiát sem biztosítani. A téli időszakban emellett fokozott terhelésnek van kitéve egy akkumulátor, hiszen a hideg időjárás alapvetően is rossz hatással van működésére. Emellett pedig a fokozott igénybevétel is csökkenti élettartamát.
Jól és felelősen elkészülhetünk azonban a kellemetlen esetekre, ha biztonságos forrásból szerzünk be egy jó minőségű bikakábelt, vagy akkumulátor töltőt, és így nem kerülünk majd az akkumulátor lemerülésekor kellemetlen helyzetbe.
A bikakábel használatakor egy másik, feltöltött akkumulátorú autóra van szükség, míg a töltő önmagában is képes a lemerült akkumulátor feltölteni, azonban ez sokkal több időt vesz igénybe, mint egy bikázás.
Megelőzhetjük a váratlan eseményt azzal is, ha extrém hideg időben az akkumulátort kivesszük az autóból, és meleg helyen tároljuk, ha az autónak nincs lehetősége fűtött garázsban pihenni.
Ha pedig végképp megadta magát az akkumulátor, le kell azt cserélni. Erre általánosságban 2-4 évente kerül sor a használat és az igénybevétel függvényében. Minden autó típushoz megadott nagyságú és típusú akkumulátor szükséges, erre érdemes odafigyelnünk, ha nem vagyunk vele tisztában, hogy milyenre van pontosan szükség, akkor segítséget kérnünk. Ha az autóban nem megfelelő az akkumulátor, például kisebb a kelleténél, az is okozhatja annak időelőtti megfáradását, hiszen sokkal nagyobb energia igényt kell fedeznie, mint amire eleve elrendeltetett.
Az alkatreszes.hu webáruházában rendkívül széles kínálatban találhatóak meg az autóba szükséges akkumulátorok, így érdemes végig néznünk a kínálatot. Ne csak az árakat vegyük alapul, hanem a minőséget is, ha jó döntést akarunk hozni, illetve a biztonságos forrás is elengedhetetlen, hiszen a rossz minőség itt akár életveszélyhez is vezethet.
Ha kérdésed merülne fel akkumulátor választással kapcsolatban, keresd bátran az alkatreszes.hu webáruházát, és ők készséggel állnak majd rendelkezésedre. Ha pedig biztosra akarsz menni, tegyél még egy bikakábelt és egy akkumulátor töltőt is a kosaradba, mielőtt rányomnál a megrendelés gombra!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.