Unalomig csépelt kifejezés már a vitaminban és ásványi anyagban gazdag táplálkozás, hiszen a csapból is az folyik, hogy erre mindenképpen oda kell figyelnünk ahhoz, hogy megőrizhessük és fenntarthassuk egészségünket.
A legismertebb vitaminfajtákat akár egy kis gyermek is fel tudja sorolni, de összességében 13 fél különböző vitamint számlálhatunk össze, melyek mind, egytől egyig más és más hatást gyakorolnak szervezetünkre.
Te tudod, hogy pontosan mi is a vitamin? És miért kell ezt külsőlegesen bevinnünk?
A vitamin nem más, mint olyan szerves vegyület, aminek megfelelő mértékű előállítására nem képes az emberi szervezet, mégis nélkülözhetetlen mozgatórugója a gépezetnek.
Története ugyan több száz évre nyúlik vissza, a népi megfigyelések már réges-régen pontos utalásokat tettek bizonyos élelmiszerek áldásos élettani hatásaira, de csak 1912-ben, Kazimierz Funk biokémikus nevezte el a vegyületeket vitaminoknak. ekkor még csak két típusát, az A-t és B-t ismerték.
A későbbiekben a kutatások további 11 féle vitamin létezését bizonyították.
Ezek egy része úgynevezett vízben oldódó vegyület, a másik része pedig sírban oldódó. A vízben oldódó vitaminok sajátossága, hogy azok napi pótlása elengedhetetlen, hiszen a szervezet által fel nem használt vitaminok kiürülnek.
A zsírban oldódó vitaminokat ezzel szemben a szervezet képes raktározni, így azokat jó eséllyel egészséges táplálkozás útján képesek vagyunk elegendő mennyiségben bevinni.
Mennyi vitaminra van szüksége egy átlagos embernek?
A vitaminok mértékegysége az úgynevezett Nemzetközi egység, ebben határozzák meg a vitaminok alapegységeit. Minden típusú vitaminra van egy bizonyos RDA, vagyis becsült átlagos szükséglet, de ez nincsen összefüggésben az életmóddal, súllyal, mozgásmennyiséggel és egyéb személyes preferenciákkal.
Az RDA csupán a szükséges minimális mennyiséget jelöli meg, de ahhoz, hogy vitamin háztartásunk valóban egészséges legyen, a szükséges mennyiségeket egyedileg érdemes megszabni.
A szükséges napi vitaminmennyiség beállításához érdemes minden esetben szakember segítségét kérni.
Egy előzetes felmérés után a táplálkozási tanácsadó képes meghatározni szervezetünk aktuális állapotát és javaslatot tenni arra, milyen vitaminból mennyit kell magunkhoz vennünk naponta, vagy éppen hetente ahhoz, hogy hosszútávon fenntarthassuk egészséges állapotunkat.
De nem csak a vitaminok helyes mértékét, az ásványianyag háztartás szükséges változtatásait is szem előtt tartja, valamint egy igazán alapos és megbízható szakember a hormonok megfelelő működésére is odafigyel.
Már egy jó ideje tudni illik, hogy a vitaminok bevitele aktív szerepet játszik a hormonok működésében is. Ezért a legideálisabb helyzet, ha a segítségünk nem csak kiváló táplálkozási tanácsadó, de remek és szakértő hormontanácsadó is egyben.
A Natur-med Health & Beauthy 20 éves szakmai múltja megmutatja nekünk, hogy a valódi eredmények hátterében kizárólag magas szakértelem, széles körű tapasztalat és lelkiismeretes munka állhat.
Rónay Barbara dietetikus és hormon tanácsadó, a központ szakmai vezetője kiváló bástyája az egész központnak, dietetikus, hormontanácsadó, táplálkozási szakember, holisztikus szemléletével már számtalan hiánybetegséggel küzdő páciensének tudott hatékony segítséget nyújtani.
Keresd fel te is bátran a központot és jelentkezz be egy állapotfelmérésre, melynek során minden kétséget kizáróan kiderül majd, milyen szervezeted aktuális állapota és milyen életviteli módosításokra lehet szükség ahhoz, hogy egészségesen és boldogan élhesd életedet!
Ne félj, itt jó kezekben leszel, és nem csak a tüneteket kezelik majd, ha nem felkutatják és orvosolják a valódi problémákat. Mire vársz még?
Jelentkezz be! Keresd fel a natur-med.hu-t, és tudj meg többet az itt elérhető szolgáltatásokról!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.