A tető felújítás összetett és költséges folyamat, ezért érthető, ha sokan ódzkodnak tőle.
Most, mikor a házak felújítására is megérkezett az állami támogatás, a családoknak sokkal inkább lehetővé válik belevágni egy ilyen nagyszabású munkába is.
De ne gondoljuk, hogy az egyetlen alternatíva a cseréptető.
Mint ahogyan a könnyű szerkezetes építkezésnek is egyre nagyobb a keletje, úgy a könnyű tető is egyre népszerűbb alternatívává válik széles körben.
Egy szakértőt kérdeztünk mai interjúnkban, mit lehet tudni a zsindely fedte könnyű tetőkről, mi az előnye, esetleges hátránya, és kinek jelent ez megoldást!
Interjúalanyunk Kazai József Attila, a ki 20 éves tapasztalattal bír ezen a területen.
- Először is arra kérlek, mesélj nekünk a zsindelyről. Mit érdemes róla tudni?
K.J.A.: A zsindely, vagy másik nevén bitumenes lemez nem egy új keletű anyag, az amerikai kontinensen több, mint 100 éve dolgoznak vele, de Európában is több évtizedes hagyománnyal bír. Ez egy több rétegű anyag, ami főként bitumenből és ásványi törmelékből áll, nagyon rugalmas és strapabíró anyag, ebből adódóan sokan választják a tető burkolataként. A mi csapatunk az elmúlt 20 éveben több, mint 2500 ház tetejét látta el ilyen burkolattal, és bizton állíthatom, hogy egy szuper költséghatékony és időtálló megoldás.
- Milyen tetők felújításakor jöhet szóba ez a burkolat?
K.J.A.: Az anyag tulajdonságaiból adódóan nagyon kevés olyan helyzet van, amikor a zsindely nem használható. Az egyetlen feltétel tulajdon képen, hogy sima felületre kell felragasztani, ezért a legtöbbször OSB lapokat használunk közvetítő felületnek. Ezeket a lapokat a gerendákra erősítjük, majd ráragasztjuk a bitumenes lemezeket. Mivel az anyag jól tapad, és sokszor plusz szögekkel is rögzítjük, szinte akár milyen dőlésszögben felvihető. De az sem jelent akadályt, ha a tető szerkezete nagyon bonyolult, hiszen jól hajlik a lemez, szinte minden helyzetben tökéletesen idomul.
- Cseréptetőt is válthatja zsindely fedés? Van szükség ilyenkor szerkezeti átalakításra?
K.J.A.: Amennyiben a gerendákon kialakítható a sima felület, vagyis az OSB lapok rögzíthetőek, akkor semmilyen szerkezeti változtatás nem szükséges. Mivel ez a tető könnyű, így szinte bármilyen váz elbírja. Sok régi cseréptető helyére készítettünk már ilyen fedést. A folyamat tökéletesen működőképes.
- Ha jól tudom, a palatetőket is szokás ilyen módon felújítani. Mesélnél erről?
K.J.A: Persze, nagyon szívesen. A palatető felújítások azért nagyon komplexek és sokszor költségesek, mert a pala az új szabályozások szerint veszélyes hulladéknak számít, megbontása és elszállítása is engedélyköteles és sok pénzbe kerül. Zsindellyel azonban úgy tudjuk a legtöbb esetben beburkolni, hogy a pala megbontására nincsen szükség, így tudjuk csökkenteni nagy mértékben a költségeket. Ha a pala jó állapotú, sima felületet képez, elég csupán alaposan megtisztítani, és közvetlenül a tetejére tudjuk tenni a bitumenes lemez réteget. De akkor sincsen baj, ha erre nem alkalmas a felület, mert könnyűszerrel építhetünk rá egy tartó szerkezetet, amire aztán felvisszük a zsindelyt.
- Milyen költségekkel jár egy ilyen tető elkészítése?
K.J.A.: A módszer jóval olcsóbb, mint a hagyományos, cserepes tetőfedés, a fenti okokból kifolyólag, de pontos árat természetesen nem tudok mondani, hiszen minden eset egyedi. Én azt javaslom, hogy akit érdekel ez az alternatíva, jelentkezzen nálunk, és kérjen tőlünk kötelezettségek nélkül árajánlatot.
A weboldalunkon referenciamunkáinkat is meg lehet tekinteni, és eddigi ügyfeleink egy részének véleménye is megtalálható: www.tetozo.hu
Az se csüggedjen, akinek nincsen meg egyben a pénze a tető felújítására, hiszen ügyfeleink nálunk akár részletekben is fizethetik a tetőfelújítás, tetőfedés, tetőszigetelés költségét.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.