Bár Magyarországon opcionálisan eldönthető, hogy bebiztosítjuk-e jó eséllyel legnagyobb értékű vagyonunkat, az ingatlanunkat, mégis elmondható, hogy a magyar házak, lakások és ipari épületek közel 70%-ára kötöttek már biztosítást a tulajdonosok vagy bérlők.
Egy váratlan káresemény, természeti csapás vagy betörés esetén így nem kell attól félnünk, hogy akár egy élet munkája válik semmivé, hiszen a biztosító, a biztosítási szerződésben foglalt kitételek és összegek szerint megtéríti majd a kárunkat.
Érdemes odafigyelniük azoknak, akik eddig Airbnb-ként adták ki lakásukat, de a korlátozó intézkedések miatt üresen áll az ingatlan. Teljesen más szerződési feltételek vonatkoznak ugyan is azokra az ingatlanokra, melyek lakottak, és azokra, melyek üresen állnak, és ebből adódóan előfordulhat, hogy egy esetleges kár esetén a biztosító nem téríti meg a szerződésben foglalt káreseményeket. Nem érdemes trükközni, hiszen a közüzemi számlák szépen mutatják, hogy az ingatlan használatban van-e vagy sem, és ezeket a biztosító könnyű szerrel le tudja ellenőrizni. Érdemes az ilyen esetekben a szerződést felülvizsgáltatni, és adott esetben új feltételeket egyeztetni a biztosítóval.
Aki a rövidtávú kiadásról hosszú távú kiadásra váltott, annak nincsen különösebb teendője, hiszen a lakás biztosítási szerződés a kiadás időtartamát nem köti meg az érvényességhez. Azonban arra mindenképpen érdemes odafigyelni, hogy a biztosító minden esetben csak a biztosítást megkötő egyén személyes tárgyaiért és vagyonáért tud anyagi felelősséget vállalni, a bérlőéért nem. Az ő vagyonának védelme érdekében érdemes egy erre kiterjedő, másik biztosítási szerződést kötni.
A lakhatási ingatlanok esetén is nagy szerepe van a lakás biztosításoknak. Bár Magyarország földrajzi elhelyezkedése optimális, hogy nagy részt védve legyünk a tragédiákba fulladó természeti katasztrófáktól, de az időjárás viszontagságai így is sokszor nagy értékű kárt tehetnek otthonunkban. Egy-egy nagyobb felhőszakadás, vihar vagy villámlás több milliós kárhoz is vezethet, de egy jól átgondot ingatlanbiztosítás fedezi a felmerülő költségeket, és nem engedi, hogy egy családi otthon teljességgel semmivé váljon.
Hazánkban az átlagos, éves biztosítási összeg 40 000 Ft körül van, ami elenyésző ahhoz képest, hogy milyen költségektől menthet meg bennünket egy ilyen szerződés. Ezért azt javasoljuk, hogy minden vásárlást követően az egyik első dolga legyen az új tulajdonosnak a lakásbiztosítás megkötése. Ingatlanvásárlást tervez és szüksége lenne professzionális segítségre, aki esetleg a biztosítási ügyeket is kézben tudja tartani?
A Homexpress-nél jobb segítséget Budapesten nem is találhat. Egy igazán barátságos, családias hangulatú, de mégis profi és gördülékeny közös munkára számíthat, aki ezt a céget választja. A Homexpress-nél nincsen mellé beszélés, ügyfélként nem kell félned, hiszen mindenben melletted állnak a csapat fiatal és lendületes tagjai, és bátran érvényesítik érdekeidet az ügyletek közben.
Széles körű szolgáltatási palettájuk lehetővé teszi, hogy teljes kényelemben bonyolíts le lakás adás-vételt, de rájuk bízhatod hitel ügyletedet és a biztosítási szerződések megkötését is, legyen szó akár lakás-, vagy életbiztosításról. Keresd őket bizalommal, és ők hozzásegítenek a céljaid megvalósításához úgy, hogy közben a teher agy részét leveszik a válladról, és teljes biztonságban lehetsz.
Budapest szerte számos irodájukban várják megkeresésedet, de elérhetőségeik bármelyikén is felveheted velük a kapcsolatot! Vigyázat! Ha a Homexpress-t bízod meg, egy szempillantás alatt valóra válnak elképzeléseid, és nem kell többé kergetned csupán az álmod!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.